Brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācības pieaugušajiem

Created with Sketch.

Kā atpazīt slīkšanu | Kā palīdzēt nelaimē nonākušajam | Pirmās palīdzības sniegšanas pamati

Nodarbību laikā caur personīgo pieredzi dalībnieki apgūs pamatprincipus drošai uzvedībai pie un uz ūdens, objektīvi izvērtēs savu peldētprasmi, uzzinās kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu pats izglābties vai sagaidīt palīdzību, kā atbilstoši savai peldētprasmei palīdzēt nelaimē nonākušajam, izprotot uzdevuma izpildes sarežģītību.

Apmācību laikā dalībnieki apgūs nejaušu iekrišanu ūdenī ar visām drēbēm, kā uzvilkt peldvesti ūdenī, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam – “izglābt/izvilkt krastā” pieaugušo, izmantojot specializētu inventāru un menekenu, atpūsties ūdenī, saglabāt mieru un pārvarēt šķēršļus, iekāpt laivā vai uzrāpties uz kādas virsmas (SUP dēlis), kā sniegt pirmo palīdzību.

Nodarbību mērķis ne vien izglītot sabiedrību, bet arī izveidot plašu brīvprātīgo tīklu, kas turpmāk būtu spējīgi un ieinteresēti iesaistīties sabiedrības izglītošanā un drošības uzraudzībā publiskās peldvietās. Nodarbībās aicināts ikviens interesents, tomēr primāri dalība nodarbībā tiks apstiprināta vecuma grupā 18 gadi un vecāki.

Pieteikuma anketa

 • Vārds, uzvārds
 • Pilsēta, ciems, novads
 • Atbilstošo atzīmēt
 •  
 • 1. Personu datu apstrādes mērķis ir apzināt interesentus, noformēt grupas un informēt dalībnieku likumiskajiem pārstāvjus par dalībnieku dalību nodarbībā.
  2. Pārzinis dalībnieku un to likumisko pārstāvju personas datu apstrādei iepriekš norādītajam mērķim ir biedrība “Peldēt droši”, turpmāk tekstā – Biedrība, reģ. Nr. 40008280364, juridiskā adrese: Ādažu nov., Carnikavas pag., Gauja, Vairogu iela 5. Personas datu saņēmēji ir Biedrība un ar nodarbību norises nodrošināšanu saistītās personas, kas saistītas ar informācijas apstrādi norādītā mērķa sasniegšanai.
  3. Visi anketās norādītie dati tiks dzēsti datumā, kad beidzas pieteikšanās termiņš dalībai nodarbībā.
  4. Piekrītu manu vai mana bērna/-u fotogrāfiju, video un audio ierakstu izmantošanai biedrības “Peldēt droši” publicitātes aktivitātēs, t.sk. izvietošanai biedrības “Peldēt droši” tīmekļa vietnē, sociālajos medijos, informatīvajos un reklāmas materiālos.
 •  

“Publisko peldvietu brīvprātīgo uzraugu apmācību” nodarbības tiek īstenotas sociālās kampaņas “Ja peldēt, tad droši! Nepārvērties slīkonī” ietvaros.  Nodarbības līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem projekta “Tuvojas vasara – atceries par drošību uz ūdens” ietvaros. Aktivitāte tiek īstenota programmas NVO Fonda projekta “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” (projekta nr. 2022.LV/NVOF/MAC/043/27) ietvaros. Par aktivitāšu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”.