Par mums

Created with Sketch.

Biedrības Peldēt droši mērķis ir sabiedrībā vairot izpratni par peldētprasmi kā dzīvību saglabājošu prasmi un peldēšanas nozīmi veselības veicināšanā, fiziskās sagatavotības attīstībā un imunitātes stiprināšanā kopumā. 

Biedrības dibinātāji ir Zane Gemze, biznesa attīstības un stratēģiskā konsultante, ilggadēja SIA Olimpiskais sporta centrs vadītāja, valdes locekle, trīs dēlu mamma, un Pēteris Grundiņš, eksperts peldbaseinu un inženiertīklu jomā.

Lielākais Zanes sapnis ir panākt, lai katrs bērns Latvijā mācētu peldēt, kas maksimāli novērstu bērnu slīkšanu un samazinātu bēdīgo statistiku noslīkušo ziņā.

Peldēt droši filozofija ir mācīt darot – organizējot apmācības un nodarbības, kuru laikā ikviens dalībnieks gūst pieredzi, atrodoties ūdenī. Izspēlējot dažādas situācijas, bērni, jaunieši un pieaugušie gūst objektīvu izpratni par savā spējām un zināšanām.

Biedrība “Peldēt droši” dibināta 2018. gada 19. septembrī.

No 2019. gada Latvijas peldēšanas federācijas biedrs.

2021. gadā biedrībai piešķirts Sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

No 2022. gada 31. augusta Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda biedrs.

Licences:

Interešu izglītības programma Peldētapmācība un drošība uz ūdens bērniem no 6 līdz 16 gadiem. 

DARBĪBAS VIRZIENI

  • sabiedrības izglītošana: informatīvās kampaņas, infografikas, mediju attiecības u. c.,
  • apmācību organizēšana: bērnu nometnes, profesionālās pilnveides kursi, nodarbības ikvienam interesentam;
  • partnerība projektos: basketbola diennakts turnīrs “Krastu mačs”, Latvijas peldēšanas federācija, pašvaldības;
  • interešu aizstāvība, darbs ar lēmējinstitūcijām, piedalīšanās normatīvo aktu izstrādē;
  • izglītības programmu gatavošana.

KOMANDA 

Zane Gemze | biedrības vadītāja | zane@peldet.lv

Pēteris Grundiņš | tehniskais atbalsts | peteris@peldet.lv

Renāte Franke | mediju attiecības | renate@peldet.lv

Agnese Gedrovica, peldēšanas trenere visa vecuma bērniem un pieaugušajiem, glābēja ar Starptautiskās pludmales glābēju asociācijas sertifikātu.

Toms Jēkabsons,  peldēšanas un burāšanas treneris bērniem un pieaugušajiem, ūdens sporta entuziasts, “Liepājas Olimpiskā centra” baseina un SPA vadītājs, Latvijas vindsērfinga asociācijas prezidents.

Pāvels Murāns, peldēšanas treneris, sporta un peldēšanas skolotājs, Latvijas rekordists peldēšanā, 2004. gada Vasaras Olimpisko spēļu dalībnieks.

Kristaps Vaģelis, peldēšanas treneris un interešu izglītības skolotājs bērniem no 5 gadu vecuma. Atklātā ūdens peldēšanas sacensību “Ciecernieks” organizators.

Inga Amerika, peldēšanas trenere gan pieaugušajiem, gan bērniem no 2 gadu vecuma. SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” peldbaseinu nodaļas projektu vadītāja. Peldēšanas entuziaste

Jeļena Rutka, peldēšanas trenere, biedrības “Peldēt Droši” nometņu treneris

Emīls Spulle, students bakalaura programmā “Sporta Zinātne”, PII Sporta skolotājs, biedrības “Peldēt Droši” nometņu treneris, sertificēts peldbaseinu glābējs.

KONTAKTI

E-pasts: drosi@peldet.lv
Tālr.: +371 28083222