13. aprīlī eksperti novērtē glābšanā uz ūdens apmācībās izmantojamos manekenus

Created with Sketch.

13. aprīlī plkst. 12.30 Ķīpsalas peldbaseinā biedrība “Peldēt droši” pulcēja par drošību uz ūdens atbildīgo dienestu pārstāvjus, lai veiktu speciālo glābšanas un atdzīvināšanas paņēmienu pielietošanas ūdenī apmācības, izmantojot īpašus tam paredzētus manekenus.

Pasākumā piedalījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens pārvaldes Glābšanas un sabiedriskās kārtības nodrošināšanas nodaļas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas peldēšanas federācijas un citi jomas eksperti.

Pasākumā dienestu pārstāvjiem bija iespēja caur personīgo pieredzi iepazīties ar dažādiem manekeniem, kas ir anatomiski atbilstoši bērna un pieauguša cilvēka svaram un paredzēti apmācībām glābšanas darbiem peldbaseinos. “Peldēt droši” un dienestu eksperti pirmo reizi peldbaseinā izmēģināja medicīnisko manekenu, kas ir inovatīvs un pirmais šāda veida risinājums glābšanas uz ūdens apmācībām.

Šādus manekenus izmanto dienesti dažādās valstīs, tostarp ASV, Lielbritānijā, Kanādā, Austrālijā, arī Igaunijā un citur. Katrs manekens ietver virkni unikālu īpašību un priekšrocību, lai mācības būtu pēc iespējas reālākas. Vairāk par manekenu: https://mohni.eu/ruth-lee-manekeni/glabsanas-uz-udens-mediciniskais-manekens-ruth-lee

Pasākums tika rīkots, lai sadarbībā ar jomas ekspertiem strādātu pie glābēju uz ūdens, tostarp brīvprātīgo, apmācības programmas izstrādes. Jau vēstīts, ka Sabiedrības integrācijas fonda programmas “NVO fonds”, ietvaros Latvijas Peldēšanas federācija un biedrība “Peldēt droši” šovasar visā Latvijā īstenos 20 brīvprātīgo uzraugu drošībai uz ūdens apmācības.

Vairāk arī: https://www.retv.lv/raksts/glabeji-pirmoreiz-izmegina-inovativu-manekenu

https://www.delfi.lv/55304686/retv-zinas-regionos/120013697/video-glabeji-izmegina-inovativu-medicinisko-manekenu