Kā nenoslīkt? Atbildes meklēs sarunu festivālā “Lampa”

Created with Sketch.

6. jūlijā 11.00 uz skatuves “Spuldze” biedrība “Peldēt droši” meklēs atbildes uz jautājumu – kā nenoslīkt vairāk nekā 100 cilvēkiem katru gadu? Kā nenoslīkt birokrātijas purvos, lai visi bērni varētu mācīties peldēt? Un kā nenoslīkt stereotipos?

“Noslīkšana ir tēma, kas skar visus. Atrunas “ar mani tā nenotiks!” patiesībā izbrīna, jo, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus, secinājām, ka katrs ceturtais ir piedzīvojis slīkšanu un vairāk nekā puse ūdenī nokļuvuši ārkārtējā situācijā,” aizdomāties aicina biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.

Sarunā piedalīsies eksperti, kas ikdienā saskaras ar pārgalvības, nezināšanas, izpratnes trūkuma sekām – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas ārsts Jānis Kolbergs, NMPD direktore Liene Cipule un Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. Sarunu vadīs Ivars Svilāns.

To tiešraidē varēs vērot arī Peldēt droši Youtube kanālā – https://ej.uz/Peldet_Drosi_YOUTUBE

“Lai gan katrs ierēdnis, deputāts, ministrs ir Latvijas iedzīvotājs, kas dzīvo vai atpūšas ūdens tuvumā, valsts līmenī notikušas vien pāris sarunas, un līdz reālām darbībām situācijas risināšanai tā arī nav tikusi neviena no valsts iestādēm. Tāpēc šoreiz aicinām ikvienu festivāla dalībnieku piedalīties sarunā par to, ko varam darīt katrs pats,” stāsta Zane Gemze.

Latvijā gan bērniem, gan pieaugušajiem ir totāli nepietiekama izpratne par drošas uzvedības noteikumiem. Tikai daļa cilvēku pārliecinoši zina, ka nepieciešamības gadījumā jāsauc palīgā, jāzvana glābējiem vai, ja iespējams, jāpamet slīcējam piemēroti glābšanas palīglīdzekļi, neapdraudot sevi.

Droši ūdenī Latvijā jūtas tikai 33% un katrs desmitais cilvēks Latvijā neprot peldēt. 52% skolas vecuma bērnu ir sliktas vai viduvējas peldētprasmes. Taču lielākā daļa mestos glābt paši, un tas nereti beidzas ar diviem bojāgājušajiem.