Neatkarības dienas 10. Labdarības ballē vāks ziedojumus “Peldēt droši” nodarbībām

Created with Sketch.

17. novembrī norisināsies tradicionālā valsts svētku Labdarības balle, ko jau desmito reizi rīko Rīgas Rīdzenes Rotary klubs. Šogad mākslas darbu izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti biedrībai “Peldēt droši”.

“Valsts labklājību veido ikviens tās iedzīvotājs. Katra dzīvība ir milzīga vērtība, kas jāsargā. Iemācot bērniem peldēt un drošu uzvedību pie un uz ūdens, mēs varam mazināt noslīkšanas risku. Tāpēc šogad mūsu skaistais vakars būs veltīts bērnu izglītošanai “Peldēt droši” rīkotajās nodarbībās bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem,” stāsta viens no balles organizatoriem Riga International Rotary Club prezidents Kārlis Bankovičs.

Uz Latvijas valsts 105. gadadienai veltīto Labdarības balli Rīgas Latviešu biedrības namā aicināts ikviens valsts patriots. Vakara gaitā uzstāsies izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko, “Mirage Jazz Orchestra” diriģenta Laura Amantova vadībā, par sadziedāšanos rūpēsies diriģents Arvīds Platpers. Līdzekļi biedrības “Peldēt droši” organizētajām  nodarbībām tiks vākti mākslas darbu, tostarp Ilzes Preisas, Agijas Jansones un citu autoru darbu, izsolē. Pusnaktī notiks svinīgais gājiens ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.  Biļetes uz balli var iegādāties interneta vietnē https://fienta.com/lv/10-labdaribas-balle.

“Ar lielu pateicību un atbildības sajūtu esam šī gada labdarības balles partneris. Kamēr valstī nav vienotas bērnu peldētapmācības un noslīkšanas novēršanas stratēģijas, uzdevums – veicināt sabiedrības izpratni par drošu uzvedību pie un uz ūdens – ir nevalstisko organizāciju rokās, un katra iniciatīva palīdzēt šajā darbā ir nenovērtējama. Ziedojums dos vēl vairāk bērniem iespēju apgūt dzīvību glābjošu prasmi – peldētprasmi,” ar pateicību stāsta biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze.

Ik gadu noslīkstot dzīvību zaudē vairāk nekā 100 cilvēku, tostarp bērni. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra dati apstiprina, ka visvairāk noslīkst vīrieši spēka gados (45–55 gadi). Ik gadu noslīkšana ir nemainīgi liela problēma, arī šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests vēsta par jau 106 zaudētām dzīvībām. Eksperti uzskata, ka cilvēkdrošības uz ūdens jautājums būtu jāaktualizē līdzīgi kā drošība uz ceļiem, jo 2022. gadā noslīkušo skaits ir bijis lielāks par ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu. Noslīkst visā Latvijas teritorijā un gan NMPD, gan VUGD atzīst, ka visvairāk nelaimes notiek tieši piemājas ūdenstilpēs. Tāpēc visi dienesti aicina izvēlēties drošas peldvietas, rīkoties atbildīgi un mācīties peldēt!

Avots: https://epadomi.com/kas_vertigs/veseliba/aktivais_dzivesveids/02112023-neatkaribas_dienas_10_labdaribas_balle_va