Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu programma vispārizglītojošo skolu sporta skolotājiem “Mācīšanās lietpratībai, īstenojot mācību saturu veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā – peldēšana” oktobris, novembris 2021

Created with Sketch.

2021. gadā 160 vispārējās izglītības sporta pedagogi no visas Latvijas piedalījās  Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu programmā “Kā mācīt peldēt, lai bērni ūdenī justos droši”. Sarežģītajos epidēmijas Covid-19 apstākļos klātienē nodarbības notika Rīgā, Daugavpilī, ierobežojumu dēļ trīs grupām apmācības tika nodrošinātas attālināti.

Programmas īstenošanas mērķis – pilnveidot vispārējās izglītības sporta pedagogu profesionālo kompetenci mācību priekšmetā Sports un veselība mācību satura modulī Peldēšana par peldētprasmju un drošas rīcības prasmju attīstīšanu, jaunā mācību satura plānošanu, par mācīšanu un mācīšanos stundā mācīšanas pieejas maiņas īstenošanai mācību procesā.

Programmas apguves rezultātā dalībnieki paplašinās izpratni par to, kas ir lietpratība, kādā mācīšanās procesā iespējamais rezultāts ir skolēna kompetence drošības jautājumos (izzina, analizē un izvērtē riskus dažādās dzīves situācijās, pieņem izsvērtus lēmumus drošai rīcībai un uzņemas par tiem atbildību) un kā šādu procesu īstenot praksē mācību priekšmetā Sports un veselība mācību satura modulī Peldēšana; pilnveidos zināšanas par drošību uz/pie ūdens, peldētprasmes un drošas rīcības prasmes iespējamās bīstamās situācijās ūdenī.

Dalība nodarbībās bezmaksas. Kursu noslēgumā sporta skolotāji saņem Valsts izglītības satura centra apliecību par 16 stundu kursa “Mācīšanās lietpratībai, īstenojot mācību saturu veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomā – peldēšana” apgūšanu.

LEKTORI:

Gunta Falka, pedagogs ar 27 gadu stāžu, veselības un fiziskas aktivitātes mācību jomas koordinatore Rīgā, LSPA studentiem pedagoģisko prakšu bāzes metodiķis, RIIMC skolotāju konsultants

Haralds Lučkovskis, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) galvenais speciālists pirmās palīdzības jautājumos, peldēšanas treneris.

Pāvels Murāns, peldēšanas treneris, sporta un peldēšanas skolotājs, Latvijas rekordists peldēšanā, 2004. gada Vasaras Olimpisko spēļu dalībnieks.

Agnese Gedrovica, peldēšanas trenere visa vecuma bērniem un pieaugušajiem, glābēja ar Starptautiskās pludmales glābēju asociācijas sertifikātu.

Toms Jēkabsons,  peldēšanas un burāšanas treneris bērniem un pieaugušajiem, ūdens sporta entuziasts, “Liepājas Olimpiskā centra” baseins un SPA vadītājs, Latvijas vindsērfinga asociācijas prezidents.

Kristaps Vaģelis, peldēšanas treneris un interešu izglītības skolotājs bērniem no 5 gadu vecuma. Atklātā ūdens peldēšanas sacensību “Ciecernieks” organizators.

Emīls Spulle,      students bakalaura programmā “Sporta Zinātne”, PII Sporta skolotājs, biedrības “Peldēt Droši” nometņu treneris, sertificēts peldbaseinu glābējs.

Profesionālās kompetences pilnveides kursus organizē Valsts izglītības satura centrs kopā ar biedrību “Peldēt droši”. 

Norises vietaDatums
Rīga “Rimi Olimpiskā centra” peldbaseins Grostonas iela 6b, Rīga7., 8. oktobris
Daugavpils Daugavpils Olimpiskā centra peldbaseins Stadiona iela 1, Daugavpils14., 15. oktobris
Tiešsaistē (online)21., 22.  oktobris
Tiešsaistē (online)28., 29. oktobris
Tiešsaistē (online)4., 5. novembris

Ieskats kursu norisē: