Peldēšana ir arī risku apzināšanās – pirms peldsezonas atgādina par drošību uz ūdens

Created with Sketch.

Latvijas Radio 1 atgādina par peldētprasmes nozīmīgumu.

Peldēt droši un Liepājas Olimpiskais centrs peldbaseinu vadītājs Toms Jekabsons stāsta: “Ja cilvēki nav izglītoti, tad var nonākt nelaimē. 30 gadu veci pieaugušie, kuri visu mūžu lēkuši no laipas savā piemājas upē, ieklausās tikai savos bērnos, tāpēc būtiski bērniem iemācīties ne tikai peldēt, bet arī drošas uzvedības pie ūdens pamatus! Peldēšana nav tikai pārvietošanās uz priekšu un atpakaļ, bet peldēšana ir drošība, risku izvērtēšanu un savu spēju apzināšanās. Saprast, kādas ir atklātās ūdenstilpes, tur ir vai nav straumes.”

Liepājniece peldēšanas trenere Inga Krivcova stāsta: “Kopumā mēs peldam slikti, uz ūdens jau turamies kaut kā. Ir, protams, tie, kuri iet un mācās, bet arī no viņu vidus, ja var nopeldēt 200 metrus un neesi aizelsies, tad vari uzskatīt, ka proti peldēt. Es bērniem no 6 līdz 12 gadu vecumam Liepājas Olimpiskajā centrā vadu treniņus nevis sporta līmenī, bet mācu tieši peldēt prasmes un aprašanu ar ūdeni. Pēc 2. klases skolas apguves programmas vecāki atved bērnus tālāk pamācīties. Bērns saka, ka es jau māku peldēt, 5 m papeld un spēki ir galā. Mēs nemākam peldēt.”

Klausies sižetu un piesaki savu bērnu Peldēt droši vasaras nometnēm https://www.lsm.lv/…/10.05.2023-peldesana-ir-ari-risku…/