TV3: Carnikavā bērni un pieaugušie mācās par drošību pie ūdens

Created with Sketch.

Šogad Latvijā noslīcis jau 71 cilvēks. Biedrībā “Peldēt droši” uzsver, ka šai drūmajai statistikai ir divi galvenie iemesli – aizvien zemās zināšanas par drošu atpūtu pie ūdens un iedzīvotāju vājais vidējais peldētprasmes līmenis. Šodien Carnikavā notika bezmaksas apmācības par pareizu un drošu uzvedību pie ūdens, vēsta TV3 Ziņas.

Ir apritējušas divas nedēļas, kopš šeit jūrā pie Carnikavas noslīka trīs cilvēki. No šodienas gan šeit pludmalēs izvietoti divi šādi informatīvie stendi par to, kas jāņem vērā, lai atpūta pie jūras būtu droša.

Šodien sastaptie atpūtnieki stāsta, nesenos notikumus tie aizvien atminas labi. Iespējams, tieši tādēļ biedrības “Peldēt droši” organizētajā apmācībā par drošību pie ūdens, šopēcpusdien piedalījās vairāk cilvēku nekā citreiz. Starp tiem daudzi bērni, kurus šeit atveduši vecāki.

Aļona Ādažu novada iedzīvotāja: “Viņai ļoti patīk peldēt, arī mazajam patīk peldēt, tāpēc ir jāzina, kā uzvesties. Es domāju, ka šis ir ļoti svarīgi, īpaši pie mums, jo cilvēki maz zina un arī pēdējais gadījums parādīja, ka par maz, stipri par maz par šo visu zina, kā jāuzvedas.”

“Ir labi atkārtot. Viņiem katru gadu nometnēs brauc instruktori un arī stāsta, kas gan nav nekāda peldēšanas nometne. Bet ir labi katru gadu redzēt, piedzīvot, lai, ja gadījumā ir kritisks brīdis, kaut ko atcerētos,” saka Ādažu novada iedzīvotāja Evija.

Apmācības laikā kā mazajiem, tā to vecākiem izstāsta pamata lietas par drošu peldēšanos. Piemēram, to, ka vienmēr pirms mešanās ūdenī ir jānovērtē peldvieta – kāds ir tās dziļums, vai ūdens nav par aukstu, cik stipra ir straume. Tāpat atgādina, cik svarīgi ir nepārvērtēt savas peldēt spējas.

Zane Gemze biedrības “Peldēt droši” vadītāja: “Mēs stāstām gan teoriju, gan ir praktiskās nodarbības, kur cilvēks var iegūt reālu sapratni, cik tālu un ko viņš var izdarīt ūdenī. Ūdenī bērni un pieaugušie saprot, kā ir iekrist ūdenī no SUP dēļa ar vai bez vestes, ko darīt, kad ir piekusums, kā attīstīt šīs pasīvās peldēšanas prasmes, kā zvaigznīte, piemēram,” stāsta Ādažu novada iedzīvotāja.

Tāpat profesionāli glābēji vecākiem atgādināja, ka bērnus ūdens tuvumā nemitīgi ir jāpieskata. Tieši atvašu atstāšana novārtā visbiežāk noved pie nelaimes.

“Bērni ūdenī ir vieni, un tad, kad viņiem prasa, kur ir mamma, tad viņa atrodas pludmalē, sauļojas. Un tad mēs arī veicam šo izzinošo darbu, ejam pie bērniem un jautājam, kur ir mamma, varbūt mammu ir jāaicina pie tevis. Piemēram, rekur, ir divi puiši. Viss it kā forši, it kā drošā dziļumā līdz vēderam, bet, ja kāds no viņiem pakļūtu zem ūdens, diez vai to kāds redzētu,” stāsta biedrības “Peldēt droši” vadītāja.

Biedrība “Peldēt droši” šādas bezmaksas apmācības rīko visas vasaras garumā. Nākamā nodarbība jau 22. jūlijā plānota Rīgā, Lucavsalas pludmalē.

Avots: https://zinas.tv3.lv/latvija/carnikava-berni-un-pieaugusie-macas-par-drosibu-pie-udens/

Vairāk: https://peldet.lv/nodarbiba-par-drosu-uzvedibu-pie-un-uz-udens-ka-nenoslikt-carnikava/