Aicina uzņēmējus dāvināt bērniem zināšanas un izdzīvošanas prasmes ūdenī

Created with Sketch.

240 bērniem un jauniešiem ir nodrošināta iespēja apgūt teorētiskās un praktiskās nodarbības par drošību pie ūdens, tās nodrošina biedrība “Peldēt droši”. Apmācības iespējamas, pateicoties uzņēmuma “Squalio” finansējumam un apdrošinātāja “Balta” ziedojumam basketbola turnīra “Krastu mačs” ietvaros. Biedrība “Peldēt droši” aicina arī citus uzņēmējus iesaistīties bērnu un jauniešu izglītošanā par drošību ūdenī un pie tā.

Par iegūtajiem līdzekļiem skolu audzēkņiem tiks organizētas teorētiskās un praktiskās nodarbības. To mērķis ir vairot jauniešu izpratni par drošu atpūtu pie ūdens, pārbaudīt savu peldētprasmi un zināšanas, kas būtu nepieciešamas, nonākot nelaimē. Nodarbības peldbaseinā vadīs sertificēti glābēji un peldēšanas treneri ar ilggadēju pieredzi glābšanas dienestā uz ūdens. Līdz šim pieteikumus nodarbībām iesūtījušas vairākas Rīgas un Pierīgas skolas — kopā 185 bērni līdz nākamajai peldsezonai gūs lielāku pārliecību par savām spējām, kā arī uzzinās, kā palīdzēt citam nelaimē nonākušajam.

Biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Grundiņa-Arāja atzīst: “Mums, pieaugušajiem, ir atbildība iemācīt bērniem prasmes, kas kritiskos dzīves brīžos var būt izšķirošas. Peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme. Ūdens kompetence mūsu valstī, kur teju katrs otrais dzīvo ūdens tuvumā, ir obligāta. Katrs eiro, kas, pateicoties uzņēmējiem un atsaucīgiem cilvēkiem nonāks mūsu rīcībā, kalpos, lai bērni iegūtu vērtīgas zināšanas par to, kā rīkoties, ja esi nokļuvis nelaimē ūdenī vai ja ir jāpalīdz kādam citam šādā situācijā. Aicinu uzņēmējus svētku laikā bērniem sniegt dārgāko dāvanu — zināšanas, kas, iespējams, kādreiz var izglābt dzīvību.”

Noslīkšana un slīkšana ir starp vadošajiem ārējiem nāves cēloņiem Latvijā — ik gadu noslīkstot dzīvību zaudē vairāk nekā 120 cilvēku, tādējādi ierindojot Latviju starp līderēm visā ES, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju. Pērn noslīkstot dzīvību zaudēja 124 cilvēki, no tiem 6 bērni — divas reizes vairāk nekā ceļu satiksmes negadījumos. Kā norāda eksperti, iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Traģisko situāciju var mainīt zināšanas, izpratne un jauni ieradumi drošai atpūtai pie ūdens, tāpēc īpaši svarīgi ir izglītot bērnus.

“Drošība ir svarīga visās jomās. Drošība uz ūdens ir viena no pirmajām zināšanām, kas būtu jāpagūst valstī, kur teju katrs otrais dzīvo ūdens tuvumā. Līdz ar zinošākiem bērniem izglītotāki kļūs arī vecāki. Mācot bērnus, tiks veicināta sabiedrības izpratne kopumā par to, ka ūdens ir vide, kur drošība ir izdzīvošanas jautājums. Mēs ticam, ka mainot tādus paradumus kā nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība ūdenī, traģiskā statistika mazināsies un dzīve ūdens tuvumā kļūs drošāka,” atzīst Sandis Kolomenskis, IT uzņēmuma “Squalio” vadītājs.