Intervija LTV raidījumā Rīta Panorāma ar Zani Gemzi un Aivaru Platonovu par gaidāmo konferenci Learn to swim

Created with Sketch.

Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma viesojas biedrības “Peldēt droši” dibinātāja Zane Gemze un Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs. Saruna par 11. un 12. novembrī Jūrmalā gaidāmo konferenc “Learn to Swim” (“Mācīties peldēt”). Tās mērķis ir dalīties pieredzē un uzsākt kopīgu darbu, lai mazinātu noslīkšanas gadījumu skaitu un uzlabotu iedzīvotāju peldētprasmi visas Eiropas līmenī. Konferenci rīko Eiropas Peldēšanas federācija sadarbībā ar Latvijas Peldēšanas federāciju un biedrību “Peldēt droši”.

Konference ir svarīgs notikums un jauna iniciatīva drošības uz ūdens un peldēšanas izglītības veicināšanai visā Eiropā. Apvienojot dažādu ieinteresēto pušu pārstāvjus, tai skaitā sportistus, trenerus, administratorus, nozares ekspertus, politiķus, veselības un izglītības speciālistus, konference aicina uz produktīvām diskusijām par labākajām praksēm, inovatīvām stratēģijām un pragmatiskiem risinājumiem peldēšanas mācību programmu un noslīkšanas novēršanas politikas jomā.

Konferences laikā tās dalībnieki tiks iepazīstināti ar bērnu peldēšanas prasmju un zināšanu par drošu uzvedību “Learn to Swim” apmācību programmu, ko izstrādājuši vairāku valstu savas jomas eksperti, tostarp arī no Latvijas. Programmas mērķis ir vienotas peldēšanas mācīšanas sistēmas un metodikas ieviešana visā Eiropā.

Šogad Latvijā noslīkstot dzīvību ir zaudējuši 107 cilvēki, tostarp bērni. Noslīkšana ir viens no dominējošajiem ārējiem nāves cēloņiem bērnu un jauniešu vidū – atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 30–45 % no visiem ārējiem nāves gadījumiem ir saistīti ar slīkšanu un noslīkšanu. Tas ir lielākais īpatsvars starp ārējiem nāves gadījumiem visā Eiropas Savienībā.

Skatīties interviju: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/09.11.2023-intervija-ar-biedribas-peldet-drosi-dibinataju-zani-gemzi-un-latvijas-peldesanas-federacijas-prezidentu-aivaru-platonovu.id310040